Nasza nowa strona jest już gotowa - zostaniesz automatycznie na nią przeniesiony za: 2

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy
SUKCES NASZEJ UCZENNICY 

Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 5c ZUZANNA CZERNICKA zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę w konkursie pt. „Mama, tata i ja oszczędzamy energię”.

czytaj dalej...


KONKURS HISTORYCZNY

 Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie". Ideą przewodnią konkursu jest zainteresowanie młodzieży historią najnowszą oraz ludźmi, którzy ją kreują. W pierwszej edycji wzięło udział 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  

czytaj dalej...SUKCES MIKOŁAJA LISA, UCZNIA KL. 4A 

W dniach 08-09.02.2014r uczeń naszej szkoły klasy 4a Mikołaj Lis klasy wziął udział w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym tenisa ziemnego Skrzatów (kat. do lat 12) w Złotoryi na którym zajął II miejsce zarówno w grze singlowej jak i deblu. 

czytaj dalej...


KONKURS

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska organizuje konkurs „Moja książka - nie książka”. Realizatorem Konkursu jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu oraz filie w Jeleniej Górze, Legnicy, Strzelinie, Świdnicy i Wałbrzychu. 

czytaj dalej...


SUKCES JAKUBA STOLARCZYKA, UCZNIA KL. 4A

Wszystko zaczęło się na wyjeździe latem tego roku w Krakowie. Gdy oglądałem ciężarówki mój tata zawołał mnie do stoiska na którym znajdował się wielki stół z napisem „Carrera” i dużym torem z samochodzikami napędzanymi prądem. 

czytaj dalej...MINI ZABAWA KARNAWAŁOWA

W czwartek 6 lutego w klasie II c odbyła się ,, mini zabawa karnawałowa”. Oto wspomnienia uczniów:

6 lutego Pani zorganizowała dzień bez książki. Tańczyliśmy i jedliśmy, a mama Honoraty zrobiła pyszne kanapki. 

czytaj dalej...


SPOTKANIE ÓSEMKOWICZÓW ZE SŁYNNYMI SPORTOWCAMI  

 31 stycznia 2014r. uczniowie klas szóstych skorzystali z zaproszenia Gimnazjum nr3 w Świdnicy i spotkali się ze słynnymi sportowcami. 

czytaj dalej..."ŚWIAT ZMYSŁÓW"

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas IV c, V b i V c zwiedzili wystawę w Muzeum Kupiectwa ,,Świat zmysłów”. Ta interaktywna ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

czytaj dalej...MIĘDZYSZKOLNY WIELOBÓJ LOKKOATLETYCZNY

29 maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły z klas III i IV brali udział w Międzyszkolnym Wieloboju Lekkoatletycznym. Pogoda tym razem bardzo dopisała. Dzieci zmagały się w rzucie piłeczką palantową, biegu na 60m oraz skoku w dal. 

czytaj dalej...

ZA CO KOCHAMY NASZĄ SZKOŁĘ?

Kocham naszą szkołę, bo często są w niej organizowane ciekawe wycieczki (np. ostatnio byłam w Myśliborzu na warsztatach przyrodniczych i bardzo mi się podobało). Do naszej szkoły chodzą miłe dzieci (w każdym razie ja mam wiele serdecznych i wesołych koleżanek). Życzliwi nauczyciele chętnie nam pomagają, a pani pielęgniarka dba o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Sale są przytulne i ładne.  

czytaj dalej...


"STREFA MŁODYCH"

Pragniemy poinformować, że na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka znajdują się teksty napisane przez uczniów naszej szkoły. 

Zachęcamy do zapoznania się z nimi na portalu "Strefa młodych". Artykuły można znaleźć na stronie głównej http://strefamlodych.pl 
oraz w specjalnym dziale dla dzieci i młodzieży "Wasze Zdanie"
http://strefamlodych.pl/kategoria/wasze-zdanie/
 

Gratulujemy...
Karolinie Chrzanowskiej wyróżnienia w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Niebezpieczne sytuacje w szkole – jak im zapobiegać”
Karolowi Drozdowi wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
  Amelii Cieślak wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
Natalii Ruszaj III miejsca w Drugiej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży pod patronatem Narodowego Rozwoju Sportu „Polski Sport 2024” w koszykówce  
Julii Kunas wyróżnienia w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Konstancji Kulak nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Wiktorii Bejster nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
  Jakubowi Zarzyckiemu nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
E-DZIENNIK, LOGOWANIE DO DZIENNIKADOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUNASZE SUKCESY 2013/2014