KONKURS HISTORYCZNY

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie". Ideą przewodnią konkursu jest zainteresowanie młodzieży historią najnowszą oraz ludźmi, którzy ją kreują. W pierwszej edycji wzięło udział 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle ważnych dla Polski wydarzeń z lat 1918-1989, w którym bierze udział realny lub fikcyjny bohater. Praca powinna stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 8, maksymalnie 10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie.

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 4-6.

REGULAMIN KONKURSU

Pracę należy złożyć do 7 marca 2014 r.

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 17 maja 2014 r. w Centrum Edukacyjnym IPN podczas Festiwalu Komiksów i Gier Historycznych, odbywającego się w ramach Nocy Muzeów.

Wszystkich dodatkowych informacji udziela nauczyciel historii Pan Bartłomiej Ciesielski.