Szkoła Podstawowa nr 8

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy

.

SUKCES JAKUBA STOLARCZYKA

Wszystko zaczęło się na wyjeździe latem tego roku w Krakowie. Gdy oglądałem ciężarówki mój tata zawołał mnie do stoiska na którym znajdował się wielki stół z napisem „Carrera” i dużym torem z samochodzikami napędzanymi prądem. Najpierw porządnie się przyjrzałem i zdecydowałem , że spróbuje. Gdy wyczytywali zajęte miejsca przez zawodników, ja zostałem wyczytany na czwartym. Wtedy bardzo ucieszyłem się z moim tatą. Jesienią tego roku ponownie jechaliśmy do Krakowa i mój tata dowiedział się, że w tych dniach odbywają się tam eliminacje do Mistrzostw Polski „Carrera”. Gdy znajdowaliśmy się już w Krakowie, po zostawieniu bagaży w hotelu pojechaliśmy do galerii na stoisko Carrera. Gdy zaczynały się eliminacje byliśmy już przy stoisku. Startowało się jeden raz w parach. Ja startowałem z młodym chłopcem który chciał mnie wyprowadzić z równowagi ale ja się nie dałem. Do mistrzostw przechodziła pierwsza dziesiątka... Kiedy usłyszeliśmy zajęte przez siebie miejsca, dowiedziałem się, że ja zająłem „ 3” miejsce i dostałem się do Mistrzostw Polski!  

 


Na mistrzostwa Polski pojechałem z moimi dwoma braćmi i tatą. Podróż minęła nam całkiem miło. Zawody zaczęły się od testów. Wszyscy uczestnicy mogli wykonać próbne jazdy. Potem zaczęły się wyścigi o mistrzostwo. Startowało sięw dwie osobywybierając jeden z czterech samochodzików. Ja startowałem Porsche 911 sport i wygrałem mój wyścig.


Tak wyglądał stół z torem i autkami. Wszystko działo się przed sklepem GO SPORT w BLUE CITY. 

W zawodach brały udział dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Samochody do startu losowało się u organizatorów całej imprezy. Impreza trwała ok. 4 godziny. Startowało wielu uczestników z całej Polski. Ja zająłem „ 13”miejsce i jestem bardzo zadowolony.Szykuję się do startu w tym roku  

Autami sterowało się poprzez pilota trzymanego w prawej lub lewej ręce, naciskając kciukiem przycisk gazu. Hamuje się przez zwolnienie przycisku gazu. Tor jazdy zmienia się dzięki naciśnięciu z boku czerwonego przycisku.


 

Gratulujemy...
Karolinie Chrzanowskiej wyróżnienia w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Niebezpieczne sytuacje w szkole – jak im zapobiegać”
Karolowi Drozdowi wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
  Amelii Cieślak wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
Natalii Ruszaj III miejsca w Drugiej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży pod patronatem Narodowego Rozwoju Sportu „Polski Sport 2024” w koszykówce  
Julii Kunas wyróżnienia w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Konstancji Kulak nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Wiktorii Bejster nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
  Jakubowi Zarzyckiemu nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
E-DZIENNIK, LOGOWANIE DO DZIENNIKADOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUNASZE SUKCESY 2013/2014