NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY

W piątek, 10 stycznia w naszej szkole odbył się Noworoczny Turniej Szachowy. O tytuł arcymistrza i arcymistrzyni, Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy, walczyło 29 uczestników od pierwszej do szóstej klasy, w tym 5 dziewczynek i 24 chłopców. Zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry oraz wykazali się dużą wytrzymałością na zmęczenie i stres. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 15.00 i trwała aż trzy i pół godziny.

W tym czasie uczestnicy rozegrali sześć partii, każda z nich trwała około 30 minut (zegary ustawione były na 15 minut dla każdego zawodnika). Pierwsze miejsce wśród dziewczynek i tytuł arcymstrzyni Szkoły Podstawowej nr 8 zdobyła uczennica klasy 2 a - Oliwia Cieślak. Wśród chłopców pierwsze miejsce i tytuł arcymistrza Szkoły Podstawowej nr 8 zdobył uczeń klasy 3 d - Fabian Supran.

Zwycięzcy otrzymali puchary, natomiast zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szóstego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na końcu rywalizacji, w nagrodę za wytrwałość na zawodników czekał słodki upominek Turniej przeprowadzili pan Andrzej Filipowski i pan Krzysztof Serwin. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i gratulujemy zwycięzcom.