Szkoła Podstawowa nr 8

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy

.

ZA CO KOCHAMY NASZĄ SZKOŁĘ?

Kocham naszą szkołę, bo często są w niej organizowane ciekawe wycieczki (np. ostatnio byłam w Myśliborzu na warsztatach przyrodniczych i bardzo mi się podobało). Do naszej szkoły chodzą miłe dzieci (w każdym razie ja mam wiele serdecznych i wesołych koleżanek). Życzliwi nauczyciele chętnie nam pomagają, a pani pielęgniarka dba o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Sale są przytulne i ładne. Nawet wtedy, gdy pada deszcz, to przyjemnie jest mi iść do mojej szkoły! Hanna Szalecka, kl. V b

Ja naszą szkołę lubię za to, że jest w niej bezpiecznie. Można się bardzo dużo rzeczy dowiedzieć, nauczyć. Są w niej organizowane różne konkursy. Nauczyciele są mili. Gdy ktoś czegoś nie rozumie, to chętnie pomagają. Bardzo lubię chodzić do mojej szkoły. Marek Ogiegło, kl. V b

Uważam, że moja szkoła jest jedyna w swoim rodzaju, a wpływa na to wiele rzeczy: znajduje się w pięknym mieście i nosi imię "Kawalerów Orderu Uśmiechu". Kawalerami Orderu Uśmiechu są między innymi: Jan Paweł II, Wisława Szymborska, Marek Michalak i wiele innych znanych osób. Uczniowie uczą się bardzo dobrze, a dużą zasługę ma w tym grono nauczycielskie. Nauczyciele dużo wymagają od nas, ale potrafią też zachęcić nas do zajęć dodatkowych, których jest oczywiście duży wybór. Każdy z uczniów zobowiązany jest do noszenia mundurka szkolnego. Może to być bluza, bluzka z długim rękawem lub koszulka z krótkim rękawkiem. Wszystkie są koloru niebieskiego z umieszczonym po lewej stronie słoneczkiem. To słoneczko jest żółte z czarnymi oczami i czerwoną uśmiechniętą buzią. Na zajęciach z wychowania fizycznego nosimy żółtą bluzkę z krótkim rękawkiem i krótkie, granatowe spodenki z białymi paskami po bokach. To, że każdy nosi mundurki, powoduje, że nikt nie wyróżnia się ubiorem, a cała szkoła tworzy jedną, dużą, "niebieską" rodzinę. Moją szkołę lubię za to, że jest taka duża i wiele rzeczy się w niej dzieje. Każdy z nas może rozwijać swoje zainteresowania na różnych kółkach. Pomiędzy uczniami tworzy się wiele przyjaźni. Na przerwach możemy skorzystać z boiska, placu zabaw lub kupić coś dobrego w sklepiku szkolnym. Teraz budynek, w którym mieści się sala gimnastyczna, jest w remoncie, ale gdy zostanie ponownie otwarty, to na pewno zaskoczy nas świeżością i z chęcią wrócimy tam na lekcje wychowania fizycznego. Julia Doruch, kl. V b

Lubię ją, a wręcz uwielbiam, za atmosferę na przerwach i w klasie. Zawsze każdy się śmieje lub tylko… uśmiecha. Korytarze rozbrzmiewają wybuchami radości, a optymizm w powietrzu jest prawie namacalny! Jeśli śmiech przedłuża życie, to mam nadzieję, że dzięki mojej szkole dożyję przynajmniej dziewięćdziesięciu lat. Lubię ją też za nauczycieli. Zawszę wytłumaczą, gdy czegoś nie rozumiem. Starają się nauczyć mnie wszystkiego, co będzie mi potrzebne w przyszłości i bardzo to szanuję. Dają też wiele dodatkowych zadań, dzięki którym dostaję lepsze oceny. Lubię moją szkołę za to, że jest, bo według mnie lepszej szkoły w Świdnicy się nie znajdzie. Marcin Markowski, kl. VI a

Lubię naszą szkołę, ponieważ panuje w niej miła atmosfera. Wiem, że jest to szkoła, w której na pewno się dużo nauczę. Nauczyciele, którzy pracują w z nami, są mili i zawsze można na nich liczyć. Latem, w czasie przerw, możemy korzystać z boiska sportowego. Istnieje również bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych, takich jak: koło matematyczne, kółko ruchu drogowego czy zajęcia szachowe. Każdy uczeń znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dzięki nauczycielom pracującym w naszej szkole mam pewność, że bez problemu dostanę się do wymarzonego gimnazjum. Rafał Lis, kl. VI b

Moją szkołę lubię za to, że pracują w niej wspaniali nauczyciele, którzy świetnie nauczają i dzięki nim wyjdę z tej szkoły po szóstej klasie zadowolona, i będę wiedziała, że się wielu rzeczy nauczyłam. Bardzo podoba mi się w mojej szkole to, że mamy duże sale, w których nie jest duszno, tak jak w małych. Cieszę się, że mamy w klasach tablice, także te interaktywne. W szczególności lubię swoją szkołę za to, że jest w niej bezpiecznie i rzadko kiedy dzieją się w niej jakieś wypadki. Cieszę się, że mamy w placówce wyrozumiałego pedagoga, który w razie problemu zawszę nam pomoże. Sądzę, że moja szkoła jest świetna i za to ją cenię, i lubię. Julia Waszkiewicz, kl. VI a

 

Gratulujemy...
Karolinie Chrzanowskiej wyróżnienia w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Niebezpieczne sytuacje w szkole – jak im zapobiegać”
Karolowi Drozdowi wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
  Amelii Cieślak wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
Natalii Ruszaj III miejsca w Drugiej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży pod patronatem Narodowego Rozwoju Sportu „Polski Sport 2024” w koszykówce  
Julii Kunas wyróżnienia w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Konstancji Kulak nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Wiktorii Bejster nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
  Jakubowi Zarzyckiemu nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
E-DZIENNIK, LOGOWANIE DO DZIENNIKADOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUNASZE SUKCESY 2013/2014