Szkoła Podstawowa nr 8

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy

.


NUMER 11

Drodzy Czytelnicy! W tym wydaniu "Głosu Ósemki" wybierzecie się z nami „ROWEREM PRZEZ ŚWIAT” m.in. do Włoch i do Austrii. W „KĄCIKU TWÓRCY” czeka Was literackie spotkanie z wierszami i opowiadaniem. Będziecie też mieli okazję rozwiązać aż dwie ciekawe krzyżówki i poznać nowości filmowe, które pojawią się na ekranach kin w 2013r. Znajdziecie także przepis na jabłka w karmelu oraz na… udany dzień. Przeczytacie wywiad z Panią Kamillą Banaszczyk oraz relację z wizyty w schronisku „Azyl”. Pamiętajcie, że czytanie szkolnej gazetki stworzonej przez Waszych rówieśników to świetny sposób na spędzenie nudnych i ponurych zimowych dni.

 pobierz 

=========================

NUMER 10

Drodzy Czytelnicy! W tym numerze motywem przewodnim są naturalnie święta Bożego Narodzenia! Poznasz zatem oryginalne przepisy świąteczne i ciekawostki związane z naszymi świątecznymi tradycjami. Przeczytasz artykuł o świątecznych piosenkach, wiersze, opowiadania oraz komiks. W tym wydaniu gazetki szkolnej nie zabraknie też humoru i rozrywki. Specjalnie dla Ciebie publikujemy aż cztery wywiady! Cała redakcja „Głosu Ósemki” życzy Wam wesołych Świąt spędzonych w gronie rodziny, aby dzieląc się opłatkiem, wszyscy sobie przebaczyli. Życzymy Wam również smacznego karpia, tradycyjnie kwaśnego barszczu i oczywiście góry wymarzonych prezentów!

 pobierz 

=========================

NUMER 9

Drogi Czytelniku! Właśnie trzymasz pierwszy wydany w tym roku szkolnym numer „Głosu Ósemki”. Mamy nadzieję, że czytając naszą gazetkę, nie będziesz się nudzić. W tym wydaniu znajdziesz informacje o zwierzętach oraz artykuły o tym, co warto obejrzeć i przeczytać. Przygotowaliśmy też dla Ciebie wiersze, opowiadanie, piękne rysunki i wyniki przeprowadzonej wśród uczniów sondy dotyczącej szkolnej listy przebojów. W artykule z serii „Rowerem przez świat” przeniesiemy Cię do Gruzji i Australii. W gazetce znajdziesz również przepis na jesienne danie, informacje o tym, czym dla młodego człowieka jest patriotyzm i przeczytasz o pasjach naszych uczniów. Czeka Cię dużo niespodzianek, rozrywki i ciekawych tematów.

 pobierz 

=========================

NUMER 8

Drogi Czytelniku! Właśnie trzymasz w dłoni ostatni numer gazetki szkolnej. W związku ze zbliżającymi się wakacjami przygotowaliśmy dla Ciebie kilka artykułów dotyczących letnich ferii. Przeczytasz ciekawe opowiadania i recenzję hymnu kibiców Polski. Polecimy Ci też filmy, które będziesz mógł obejrzeć w czasie wakacji oraz lekturę innych artykułów filmowych. Nie wiesz, jak spędzić wolny wakacyjny czas? Dowiesz się tego, czytając kolejne artykuły naszej gazetki. Możesz też rozwiązać naszą krzyżówkę, rebusy i poczytać o sportowych wydarzeniach. Dowiesz się, jak ciekawie spędzić Dzień Ojca oraz poznasz nietypowe święta odbywające się podczas wakacji. Poznasz wakacyjne przepisy kulinarne i najnowsze trendy letniej mody. Życzymy wszystkim miłych, pełnych przygód i słońca wakacji, a Ojcom w dniu ich święta wszystkiego najlepszego!

 pobierz 

=========================

NUMER 7

Drodzy Czytelnicy! Na pewno słyszeliście, że ten rok jest poświęcony Januszowi Korczakowi. W związku z tym napisaliśmy dla Was kilka artykułów, przybliżających postać tego niezwykłego człowieka. Postanowiliśmy także zaprezentować Wam jego ,,złote myśli", czyli ważne zdania, których znaczenie pozostaje aktualne do dziś… W tym numerze gazetki przeczytacie również wywiad z Panią Hanną Tuzińską. Zaprosimy Was na wycieczkę rowerową do Grecji i Szwecji. Lubicie śpiewać i słuchać muzyki? Jeśli tak, to zapraszamy Was do zapoznania się z recenzją popularnej japońskiej piosenki. Gazetka szkolna Jak zawsze czeka na Was wspaniała rozrywka, najlepsze przepisy kulinarne, a w dziale ,,Zrób to sam" prezent na Dzień Matki. Wszystkim Mamom z okazji ich święta samych najweselszych chwil i najcieplejszych dni życzy cała redakcja „Głosu Ósemki”.

 pobierz 

=========================

NUMER 6

Drodzy Czytelnicy! W tym numerze „Głosu Ósemki” przeczytacie wywiad z Panem Ciesielskim, ciekawe opowiadania, a także artykuł o tym, w jaki sposób spędza się Święta Wielkanocne w innych krajach. Poznacie też wiosenne przepisy kulinarne. Czy lubicie robić pisanki? Jeżeli tak, wykonajcie je według instrukcji w dziale „Zrób to sam”. Wiemy, że wielu z Was interesuje się światem filmu, przeczytajcie więc artykuł o nagrodach filmowych i dowiedzcie się, jakie nowości filmowe dla dzieci i młodzieży będziecie mogli zobaczyć w 2012 r. Chyba każdy ma dni, w których brakuje mu pomysłu na dobrze spędzony czas, dlatego zachęcamy do przeczytania artykułu „Jak świętować pierwsze wiosenne dni”. W związku z nadchodzącymi Świętem Wielkanocnymi redakcja składa Wam najserdeczniejsze życzenia samych ciepłych i pomyślnych dni! 

 pobierz 

=========================

NUMER 5

Drogi Czytelniku! W związku z nadchodzącymi walentynkami przygotowaliśmy dla Ciebie wiele ciekawych artykułów, opowiadań, przepisów kulinarnych, a także wspaniały konkurs! W tym numerze będziesz mógł również przeczytać wywiad z panią wicedyrektor Elżbietą Węgrzyn Wąworek. Zachęcamy Cię, abyś spróbował powiedzieć: ,,kocham" w różnych językach. Nudzi Ci się? Sprawdź dział ,, Sposób na nudę". Przyjemnej lektury. 

 pobierz 

=========================

NUMER 4

Drogi Czytelniku! Z okazji zbliżających się świąt wydajemy kolejny numer „Głosu Ósemki”. W tym numerze przeczytasz wiele ciekawych artykułów dotyczących świąt Bożego Narodzenia i św. Mikołaja, znajdziesz w nim interesujący wywiad z panią dyrektor Małgorzatą Gryń Chlebicką. Razem z nami udasz się w podróż do Francji i Anglii. Dzięki naszej gazecie poczujesz świąteczną atmosferę, piekąc piernik według naszego przepisu. Mamy nadzieję, że te święta spędzisz w gronie najbliższych i przyjaciół, a pod Twoją choinką, nie zabraknie prezentów. Niech Nowy Rok obfituje w szczęście, miłość, spokój i radość.

 pobierz  

=========================

NUMER 3

 pobierz 

=========================

NUMER 2

Drogi Czytelniku, to wydanie ”Głosu Ósemki” przygotowaliśmy dla Ciebie ze względu na zbliżający się Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych [20 listopada]. Jak wiesz, w naszej szkole prowadzona jest akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Specjalnie dla Ciebie swoją opinię na łamach naszego pisma wyraziła Pani Grażyna Maź nauczycielka techniki. Publikujemy również hasła i wiersze, których autorzy wzięli udział w szkolnym konkursie na temat potrzeby zapinania pasów bezpieczeństwa i fotelików samochodowych. Będziesz mógł także rozwiązać rebusy i krzyżówki opracowane przez naszych redaktorów. Życzymy Ci przyjemnej lektury imamy nadzieję, że weźmiesz sobie nasze rady do serca. 

 pobierz 

=========================

NUMER 1

Właśnie trzymasz w dłoni pierwszy numer gazety „ Głos Ósemki”, w którym czeka na Ciebie wiele fascynujących artykułów przygotowanych przez naszą redakcję. Pierwszy raz wcielamy się w rolę dziennikarzy i chociaż ta praca nie jest łatwa, mamy ogromną nadzieję, że docenisz nasze starania, a „Głos Ósemki” stanie się Twoją ulubioną gazetą. W pierwszym wydaniu przeczytasz wiadomości dotyczące sportu, poznasz kulturę innych krajów,znajdziesz sposób na jesienną nudę oraz spróbujesz swoich sił, rozwiązując krzyżówkę i zagadki. Wyruszysz także w drogę do gwiazd, poznając historię aktorki Audrey Hepburn. W naszym piśmie omówimy również trudne sprawy, z którymi spotykasz się i borykasz na co dzień. Jeśli dręczy Cię jakiś problem, to możesz napisać do naszej redakcji, a my postaramy się odpowiedzieć Ci na stronach naszej gazety. Mamy nadzieję, że „Głos Ósemki” zainteresuje Cię, Czytelniku, a jeśli nie, to zapraszamy do współpracy z redakcją. Razem możemy tworzyć pismo w naszej szkole, gdyż „Głos Ósemki” jest również Twoim głosem. 

 pobierz 

 

Gratulujemy...
Karolinie Chrzanowskiej wyróżnienia w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Niebezpieczne sytuacje w szkole – jak im zapobiegać”
Karolowi Drozdowi wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
  Amelii Cieślak wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
Natalii Ruszaj III miejsca w Drugiej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży pod patronatem Narodowego Rozwoju Sportu „Polski Sport 2024” w koszykówce  
Julii Kunas wyróżnienia w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Konstancji Kulak nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Wiktorii Bejster nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
  Jakubowi Zarzyckiemu nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
E-DZIENNIK, LOGOWANIE DO DZIENNIKADOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUNASZE SUKCESY 2013/2014