ZAPISY DO SZKOŁY

Szanowni Państwo,

14 listopada 2013 r. weszła w życie tzw. ustawa sześciolatkowa. Zawarte w niej rozwiązania wprowadzają regulacje dotyczące obejmowania obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich. Datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków pozostaje 1 września 2014r.

Od 1 września 2014r. obowiązek szkolny obejmie:

- wszystkie dzieci 7-letnie (rocznik 2007) oraz dzieci 6-letnie, urodzone w okresie 1 stycznia- 30 czerwca 2008r.;

- spełnianie obowiązku szkolnego będą mogły rozpocząć również dzieci urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008r., jeśli taka będzie wola ich rodziców/ opiekunów prawnych(należy złożyć wniosek).

Od 1 września 2015r. obowiązek szkolny obejmie:

- dzieci 7-letnie urodzone w okresie 1lipca – 31 grudnia 2008r., które wcześniej nie rozpoczęły nauki w klasie pierwszej oraz wszystkie dzieci urodzone w roku 2009 (6-latki)

Informuję, że od 1 września 2014r. klasy pierwsze będą liczyły do 25 uczniów. Rozwiązanie to ma docelowo dotyczyć klas I-III( wrzesień 2014-klasy I, wrzesień 2015 – klasy I-II, wrzesień 2016 klasy I-III). Przepis wchodzi w życie 1 września 2014r.

W oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2014/2015 naukę rozpoczną dzieci urodzone w 2009r. oraz urodzone w okresie od lipca do grudnia 2008r., jeśli na wniosek rodziców/opiekunów prawnych nie podejmą nauki w klasie I.

Małgorzata Gryń- Chlebicka

W celu zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego lub do klasy I zapraszamy Państwa w dniach 20 stycznia do 31 marca 2014r. do sekretariatu szkoły, który czynny jest w godzinach 7:00- 16:00.

Poniżej zamieszczamy do pobrania Karty zgłoszenia, które można także otrzymać w sekretariacie szkoły.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ODDZIAŁU

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO SZKOŁY