Szkoła Podstawowa nr 8

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy

Co to jest kinezjologia? Kinezjologia edukacyjna to praktyczny i dynamiczny system pracy, który posługuje się prostymi ruchami ciała, żeby zintegrować funkcje mózgu. Każdy ruch powstaje na bazie równowagi całego mózgu, odżywają naturalne mechanizmy, przywracające harmonia funkcjonowania. 


Twórca metody dr Paul Dennison opracował serię ćwiczeń fizycznych, dzięki którym wszystkie części mózgu włączają się i współpracują, żeby poprawić wybraną umiejętność. Kinezjologia edukacyjna daje możliwość łatwiejszego uczenia się po przez wzrost możliwości rozumienia i pamięci. Przeznaczona jest także do poprawy zdolności organizacyjnych, umiejętności matematycznych, twórczego pisania i mówienia.Gimnastyka mózgu uaktywnia i integruje sieci nerwowe w obu półkolach jednocześnie. Zapewnia dziecku powodzenie w uczeniu się, ułatwia komunikowanie, uczy koncentracji, stymuluje do aktywności, wzmacnia poczucie własnej wartości i samo zrozumienie.

W naszej szkole dwudziestu czterech nauczycieli poznało te metodę i uzyskało 1 stopień kinozjolicznego wtajemniczenia, a trzech uzyskało 2 stopień i certyfikat amerykański.
 

Gratulujemy...
Karolinie Chrzanowskiej wyróżnienia w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Niebezpieczne sytuacje w szkole – jak im zapobiegać”
Karolowi Drozdowi wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
  Amelii Cieślak wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
Natalii Ruszaj III miejsca w Drugiej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży pod patronatem Narodowego Rozwoju Sportu „Polski Sport 2024” w koszykówce  
Julii Kunas wyróżnienia w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Konstancji Kulak nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Wiktorii Bejster nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
  Jakubowi Zarzyckiemu nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
E-DZIENNIK, LOGOWANIE DO DZIENNIKADOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUNASZE SUKCESY 2013/2014