Od 2001 roku organizowane są dla wszystkich chętnych uczniów zajęcia rekreacyno-sportowe. Opiekunami grup są zawsze nauczyciele, posiadający wysokie kwalifikacje oraz wiele ciekawych pomysłów na "zagospodarowanie" wolnego czasu dzieci. Mają one możliwość podnoszenia swoich umiejętności w grach wymagających sprawności fizycznej, organizowanych na sali gimnasytncznej. Są to głównie gry zespołowe - mini piłka siatkowa, mini piłka koszykowa, piłka nożna halowa. Uczniowie uczestniczą również w rozgrywkach tenisa stołowego, czy zajęciach z nauki tańca, korzystają z zajęć na basenie i lodowisku. W świetlicy szkolnej odbywają różnorodne zajęcia, dzieci wykonują prace plastyczne, biorą udział w quizach, turniejach, grach i zabawach logicznych.

Tradycją stały się turnieje gier planszowych: warcabowy i szachowy oraz turniej wiedzy o ruchu drogowym. Dostęp do sieci Internet pozwala na przeglądanie witryn w celu wyszukiwania ciekawostek i wiadomości, czy słuchania muzyki udostępnionej w sieci. Każdego roku wzrasta liczba dzieci, które właśnie w szkole miło i artakcyjnie chcią spędzać czas zimowej przerwy w nauce.

===========================

FERIE 2013

27 stycznia 2013r rozpoczęły się w naszym województwie ferie zimowe. W naszej szkole grupa uczniów, z przewagą młodszych, uczęszczała na zajęcia prowadzone w pierwszym tygodniu ferii. Zajęcia odbywały się od godziny 8:00 do 14:00. W ramach zajęć dzieci były na basenie w Szkole Podstawowej nr 4, były też w świebodzickim aqaparku. Dzięki uprzejmości Pana Gabrysia mogły zwiedzić Muzeum Broni i Militariów, gdzie poznawały historię polskiego oręża. W Muzeum Kupiectwa oglądały wystawę samowarów oraz poznawały historię handlu i sprzętu kupieckiego. Z wieży ratuszowej podziwiały panoramę miasta. Ciekawą lekcją okazała się wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie Pan Budzik wraz z młodszymi kolegami strażakami prezentował sprzęt ratowniczy, wozy bojowe, a nawet pozwolił dzieciom na przejażdżkę w koszu. W trakcie zajęć sportowych na sali gimnastycznej uczestnicy ferii rozgrywali mecze „ w dwa ognie”, „siatkówki rzucanej”, piłki koszykowej, „króla strzelców”. Odbyła się też mini olimpiada sprawnościowa oraz turniej tenisa stołowego. Nie zabrakło też zajęć przy muzyce. W chwilach odpoczynku dzieci poznawały legendy dolnośląskie, doskonaliły swoje umiejętności manualne i wrażliwość plastyczną.

Zajęcia prowadziły p. Kamilla Banaszczyk i p. Małgorzata Madziała.