Zajęcia z języka niemieckiego

Od kilku lat w naszej szkole działa kółko języka niemieckiego dla uczniów klas młodszych. Zajęcia prowadzi pani Anna Richter.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem poznają słownictwo i zwroty niemieckie, uczą się wierszy i piosenek, a pomaga im w tym maskotka o imieniu Felix. Uczniowie przy okazji poznają również tradycje, obyczaje i kulturę Niemiec.

Moim zdaniem niemiecki w szkole jest fantastyczny. Pani uczy nas poprzez piosenki i kolorowanki. Zabawy też się zdarzają, nawet często, żeby powtórzyć ostatni materiał. W drugiej klasie była tylko jedna klasówka, a więc nie ma się czego obawiać, że za tydzień znów będzie kartkówka. Są też niespodzianki, wyjazdy do miast niemieckich. W ubiegłym roku byliśmy w Berliniem, a w tym wybieramy się do Drezna. Dzięki temu poznałam nowy język i mogę się nim posługiwać w wielu krajach, bo niemiecki niemiecki jest bardzo znanym językiem. Mogę spokojnie jeździć na wakacje do Niemiec i bardzo mi się to podoba, ponieważ lubię zwiedzać niemiecki kraj. Wiktoria Łukowska, kl. 3a