Szkoła Podstawowa nr 8

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy

Zajęcia z języka niemieckiego


Od kilku lat w naszej szkole działa kółko języka niemieckiego dla uczniów klas młodszych. Zajęcia prowadzi pani Anna Richter.


Dzieci z wielkim zaangażowaniem poznają słownictwo i zwroty niemieckie, uczą się wierszy i piosenek, a pomaga im w tym maskotka o imieniu Felix. Uczniowie przy okazji poznają również tradycje, obyczaje i kulturę Niemiec.

Moim zdaniem niemiecki w szkole jest fantastyczny. Pani uczy nas poprzez piosenki i kolorowanki. Zabawy też się zdarzają, nawet często, żeby powtórzyć ostatni materiał. W drugiej klasie była tylko jedna klasówka, a więc nie ma się czego obawiać, że za tydzień znów będzie kartkówka. Są też niespodzianki, wyjazdy do miast niemieckich. W ubiegłym roku byliśmy w Berliniem, a w tym wybieramy się do Drezna. Dzięki temu poznałam nowy język i mogę się nim posługiwać w wielu krajach, bo niemiecki niemiecki jest bardzo znanym językiem. Mogę spokojnie jeździć na wakacje do Niemiec i bardzo mi się to podoba, ponieważ lubię zwiedzać niemiecki kraj. Wiktoria Łukowska, kl. 3a


 

Gratulujemy...
Karolinie Chrzanowskiej wyróżnienia w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Niebezpieczne sytuacje w szkole – jak im zapobiegać”
Karolowi Drozdowi wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
  Amelii Cieślak wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
Natalii Ruszaj III miejsca w Drugiej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży pod patronatem Narodowego Rozwoju Sportu „Polski Sport 2024” w koszykówce  
Julii Kunas wyróżnienia w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Konstancji Kulak nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
Wiktorii Bejster nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
  Jakubowi Zarzyckiemu nagrody w Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna ~ Boże Narodzenie – Nowy Rok”
E-DZIENNIK, LOGOWANIE DO DZIENNIKADOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUNASZE SUKCESY 2013/2014