"ÓSEMKA PIŁKĄ RĘCZNĄ STOI"

4 marca 2013 roku w hali sportowej w Kłodzku odbył się finał strefy wałbrzyskiej w piłce ręcznej chłopców. Jak to bywa od paru lat powiat świdnicki reprezentuje Szkoła Podstawowa nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy. Chłopcy po wygraniu półfinałów strefy tym razem zajęli III miejsce. W pierwszym meczu przegrali (po wielu błędach technicznych) z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Ząbkowic (14:12). W walce o III miejsce wygrali z drużyną ze Szkoły Podstawowej z Bielawy. Skład naszej reprezentacji:  Grzegorz Gąsior,  Rafał Kopyciak,  Adam Chmiel,  Wojciech Kryśpiak,  Konrad Kocaba,  Daniel Suchojad,  Mikołaj Schwartz. Gratulujemy naszym Chłopcom!!!

======================================

3 GRUDNIA 2012 ROZEGRANO ZAWODY W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW.

3 grudnia 2012 r. rozegrano zawody w mini piłce ręcznej chłopców. Uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli i zdobyli mistrzostwo Świdnicy. W lutym odbędą się zawody strefy wałbrzyskiej w Dzierżoniowie.

Klasyfikacja końcowa: 1. SP nr 8 2. SP nr 6 3. SP nr 105 4. SP nr 4 5. SP nr 315 6. SP Bliżej Dziecka

Wyróżnieni zawodnicy SP nr 8 – Adam Chmiel

Skład zespołu SP nr 8: Olgierd Etel, Rafał Kopyciak, Konrad Kocaba, Mikołaj Schwartz, Grzegorz Gąsior, Adam Chmiel, Daniel Suchojad, Wojciech Kryśpiak, Maciej Fiłonowicz