TENIS STOŁOWY „RODZINNE DEBLE”

W SP nr 8 Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole rozpoczęliśmy na sportowo. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Turniej Tenisa Stołowego „Rodzinne Deble” dla wszystkich uczniów. Każde dziecko mogło grać ze swoją mamą, tatą, bratem, dziadkiem lub inną osobą z rodziny. Frekwencja była bardzo wysoka, bo aż 16 rodzinnych par. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy i systemem każdy z każdym rywalizowali o pierwsze miejsce. W finale spotkały się trzy rodziny a dokładnie dwie, bo państwo Lisowie grali w całym składzie: mama Anna z synem Rafałem kl. 5b, tato Marek z synem Mikołajem kl. 3a. Razem z nimi ambitnie walczyli Tomek Antoniak kl. 3a ze swoim tatą Piotrem. Rywalizacja była bardzo emocjonująca i w rezultacie wynik okazał się następujący: I miejsce Mikołaj Lis kl. 3a z tatą Markiem II miejsce Tomek Antoniak kl. 3a z tatą Piotrem III miejsce Rafał Lis kl. 5a z mamą Anną Bardzo chcieliśmy podziękować pozostałym parom deblowym, ponieważ walczyli niezwykle ambitnie. Oto oni, których wymieniamy w kolejności już przypadkowej, ponieważ nie było czasu na wyłanianie dalszych miejsc.

1. Mikołaj Szwarc kl. 6c z mamą Krystyną

2. Oskar Gawiński kl. 3a z tatą Sebastianem

3. Maciek Gołębiowski kl. 3a z bratem Wojtkiem

4. Julia Brygier kl. 4a z tatą Andrzejem

5. Remigiusz Mielcarz kl. 6b z mamą Anną

6. Jacek Wierciński kl. 5d z dziadkiem Piotrem

7. Kuba Leończyk kl. 3a z mamą Małgorzatą

8. Dawid Niedźwiedzki kl. 6b z tatą Jarosławem

9. Łukasz Sałata kl. 3a z tatą Dariuszem

10. Wiktoria Gałązka kl.6d z bratem Adamem

11. Krystian Wychowanek kl. 4c z tatą Markiem

12. Patryk Czapski kl. 4a z tatą Rafałem

13. Jasiu Koczut kl. 3a z tatą Mariuszem

Zwycięskie rodziny otrzymały piękne puchary i medale, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Cieszymy się ogromnie, że nasi uczniowie mają tak wspaniałe sportowe rodziny. Zapraszamy za rok! Nauczyciele wychowania fizycznego.

===========================

MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO

19 lutego 2013 roku zostały rozegrane Międzyszkolne Zawody Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Do zawodów zgłosiło się pięć reprezentacji z różnych szkół. Wśród dziewcząt bardzo dobre – II miejsce – zajęły Wiktoria Gałązka i Amanda Przybylska ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Natomiast „Ósemkowi” chłopcy – Mikołaj Schwartz i Mikołaj Lis zakończyli turniej na IV miejscu. Warto nadmienić, że Mikołaj Lis jest uczniem trzeciej klasy, a już uzyskał tak znaczący sukces. Gratulujemy naszym Tenisistom !!

===========================

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniu 22.01.2013 w naszej szkole odbył się 3 Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły. Jak co roku w sali gimnastycznej pojawiło się mnóstwo uczniów, którzy chcieli wziąć udział w zawodach. Dziewczynki grały systemem „każdy z każdym”. Chłopcy zostali podzieleni na 4 grupy po 5, 6 zawodników. Mistrzowie grup spotkali się w finale.

Mistrzynią Szkoły została uczennica klasy 6d Wiktoria Gałązka.

II miejsce zajęła Amanda Przybylska z klasy 5c.

III miejsce zajęła Katarzyna Kaptur z klasy 5c.

Wśród chłopców zwyciężył uczeń klasy 3a Mikołaj Lis.

II miejsce zajął Mikołaj Schwartz z klasy 6c.

III miejsce zajął uczeń klasy 5b Rafał Lis.

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce, będą reprezentować naszą szkołę w zawodach międzyszkolnych.